Biz Kimiz

Sabahın erken saatlerinde, güler yüzlü ve işini severek yapan yardımcı personelimiz, kurumumuzu açıp, yeni başlayan uzun güne hazırlık olarak temizlik ve çalışma ortamımızdaki gerekli düzenlemeleri yapar. Saat 09:00’a doğru; kurucu müdürümüz, tüm yardımcı personelimiz, fizyoterapistler, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi ve eğitim uzmanları, özel eğitimciler, sınıf öğretmenleri ve eğitim koordinatörlerinden oluşan tüm uzman kadromuz, dinamik adımlarla geldikleri kurumumuzda toplanmış olurlar.

Sıcak bir çay sohbetiyle güne hazırlanıp saat tam 09:00’da derslere başlarız. Samimi ve güvenilir bir ortamda, kişilik gelişimi ve aktif öğrenmeye dayanan programları uygulayarak, değişik engel gruplarındaki bireyler ile ailelerine danışmanlık ve eğitim hizmetini, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak vermekteyiz. Merkezimize başvuran her bireyi, ücretsiz olarak konuşma, bilişsel ve psikolojik değerlendirmeye tabi tutup, uygun eğitim programını bireyin özellik ve gereksinimlerine göre hazırlarız. Çalışma kapsamımız dışında kalan problemlerle karşılaşırsak, başvuran kişileri ilgili kurum, kuruluş ve kişilere yönendiririz.

Kurumumuzda Özel Ödemeli, Emekli Sandığı ve SSK sosyal güvenceleri olan bireyler eğitim alabilirler. Her 6 ayda bir yapılan kamera çekimleri ile eğitim süreci değerlendirilir. Değerlendirme kurulu tarafından ara değerlendirmeler yapılır. Tüm eğitim süreci ailelerle yapılan toplantı ve görüşmelerde paylaşılır. Zaman zaman alanında uzman kişiler davet edilerek aileler bilgilendirilir.

Seans süremiz 45 dakika olup, ders sonrasında ailelerimize bilgi verir ve ev çalışmalarında onları yönlendiririz. Gözlem pencereli sınıflarımızda, bireysel olarak işitme engelli, konuşma, ritim ve ses bozukluğu olan, konuşması geciken bilişsel engelli, fiziksel engelli çocuk ve yetişkinlerle çalışmaktayız.

Ders süresince yapılanlar, ailelerimize yol gösterici olarak çocuklarımızın defterine not edilip, ders sürecindeki olumlu davranışlar sonucu kazanılan ödüllerde bu defterde öğrencilerimizin göstermiş oldukları ilerlemeleri sergilemek amacıyla bulundurulur.

Saat 13:00 – 14:00 arası dinlenip, günün son yarısına hazırlanırız. Saat 18:00’a dek 45 dakikalık seanslar boyunca çalışmalarımıza devam ederiz.